Zoom’a Sıkı Bir Rakip Olacak Olan Google Meet, Yeni Tasarımı ve Özellikleri ile Yenilendi

Google’ın video konferans platformu Google Meet, artık kullanıcılar için Gmail üzerinden erişilebilir olacak.

Zoom özellikle koronavirüs nedeniyle dönemin en çok kullanılan uygulamalarından biri haline gelmiştir. Google Meet ise birkaç hafta içinde yapacağı büyük tasarımsal ve yazılımsal değişikliklerle Zoom’un önüne geçebilecek gibi duruyor.

Google’ın başkan yardımcısının Reuters’e verdiği ifade’de Dünya genelinde video konferans taleplerindeki artış göz önüne alınarak Google Meet‘in Gmail entegrasyonunun beklenenden daha önce başlatılacağını ifade etti.

Zoom, son dönemde koronavirüs salgınının yol açtığı karantina tedbirleri nedeniyle müthiş bir popülerlik kazansa da, ABD’deki çeşitli okullar da dahil olmak üzere bazı kurumlarda yasaklanmasına neden olan çeşitli gizlilik sorunlarına sahip. Meet, hem yeni çehresi hem de premium özelliklerini 30 Eylül’e kadar ücretsiz sunduğu için Zoom’a çok daha iyi bir alternatif olabilir.

Zoom, son dönemlerde koronavirüs’ün yol açtığı karantina tedbirlerinden dolayı büyük bir popülerlik kazansa da Okullarda kullanılmasına engel olabilecek bazı gizlilik sorunları bulunmaktadır. Bu yüzden Google Meet, yeni değişikliklerini ve premium özelliklerini 30 Eylül’e kadar ücretsiz sunmasından dolayı Zoom ile rekabete girmesinden hiçbir sakınca yok denilebilir.

Omer

Omer