YouTube Reklamlarını URL’ye Yazılan Tek Bir Nokta ile Devre Dışı Bırakan Açık

Youtube, premium özelliğini satın almayan kullanıcılara videoların başlangıcında ve aralarında reklamlar gösteriyor. Bu durumdan hoşnut olmayan kişiler ise çeşitli eklentilerle bunun önüne geçmeye çalışıyorlar. Bugün sizlere URL’ye yazacağınız tek bir “.” ile reklamları nasıl devre dışı bırakabileceğinizi göstereceğiz.

Reddit üzerinde ortaya çıkan yeni bir hata ise YouTube reklamlarını herhangi bir eklenti kullanmadan, videonun “URL” kısmına ekleyeceğiniz tek bir “.” ile kaldırmanızı sağlıyor. Bu hatanın şu anda web sürümünde işe yaradığını söylememiz gerekiyor. Akıllı telefon kullanıcıları ise web tarayıcılarını kullanarak YouTube’a reklamsız erişebilirler.

Reddit üzerinden ortaya çıkan bu hata Youtube’daki reklamları hiçbir eklenti veya yazılım kullanmadan sadece video URL’sinin sonuna “.” işareti koyarak reklamların ortadan kaldırılmasını sağlıyor. Akıllı telefon kullanan kullanıcılar ise Youtube’u uygulamadan değil de web tarayıcısından açarak bu özelliği kullanabilirler.

YouTube reklamlarını eklenti kurmadan nasıl engellerim?

Yapacağımız tek şey ise “www.youtube.com/(video URL’si)” yerine “www.youtube.com./(video URL’si)” yazmanız. Yani YouTube’un URL kısmında yer alan “.com/” yerine “.com./” yazıyorsunuz.

 

Omer

Omer