Yıl 2019, Winamp şimdi geri döndü!

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_single_image image=”1729″ img_size=”full”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Yılların en iyi müzik oynatıcısı Winamp, 2019 yılında piyasaya kararlı ve harika bir şekilde dönüş yapmaya hazırlanıyor. Karşımıza iOS App ve Android App olarak çıkacak.

Hatırlarsanız, 1997 yıllarına kadar geçmişi uzanan Winamp; bir çoğumuzun kullandığı müzik oynatma platformuydu. Şimdiyse küllerinden yeniden doğmak için sahne almak istiyor! 2013’ün sonlarına doğru kapatma kararı alan şirket el değiştirerek, kapanışı engellemişti. 2014 yılında el değiştirerek, kapanmaktan son anda kurtulmuştu. Ve bunun üzerine, üzerinde bir geliştirme olmadan tozlu raflarda kalmaya başladı ve popülerliğini kaybetti.

Radionomy şirketi 2014’te satın alarak şu an Winamp’ı yeniden toparlama evresine soktu. Şirketin Winamp hakkında yaptığı açıklamada, kullanıcıların sadece bir deneyim kanalı istediğini, Winamp’ın ise MP3’leri ev ortamında sıkışarak değil, bulut tabanlı bir sistem üzerinden de istedikleri yerde dinleyebilecekleri bir sistem, altyapı üzerinde çalıştıkları tahmin ediliyor. Aynı zamanda podcast’ler, radyo istasyonları ve özel çalma listeleride yine yeni Winamp’ta hata bulacak.

Yıl 2019’a geldiğinde Winamp, yeni versiyonunu duyuracak ve karşımıza iOS App, Android App uygulamalarıyla karşımızda olacak. Ayrıca mac OS sistemler ve masaüstü Windows sistemlerde de programlarını yayınlayacak. Bu hamlelerin karşısında ise karşılarında ciddi anlamda zorlu rakipleri bulunmakta. Spotify, SoundCloud ve son zamanlarda aktif olan Apple Music, Fizy v.b. gibi uygulamaların karşısında ne yapacağını hep birlikte göreceğiz. Şimdi sizi bu haber karşısında tepkileri ölçtüğümüz bir kaç yorumla baş başa bırakalım:[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

  • Winamp en çok kullandığım yazılımdi sanırım hala da benzeri bir şey Winamp kadar kullanışlı yapamadilar. – Ahmet Doğanay
  • Hala favori programlarımdan biri. – Murat Cihangir 
  • Apple music bile spotify’ın pazarını daraltamadı. bence boş hayal bunlar. – Engin Gül 
  • Canlansın ben kullanırım eski dost 🙂 – Baran Can Aydın
  • WhatsApp Web ne dinliyorum özelliği gelsin ? – Serkan Yüksel

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Ogün ÖZTÜRK

Ogün ÖZTÜRK

Bolca grafik tozu yutmuş, teknolojiyi ve haberlerini yakından takip eden vatandaş.