Twitter’ın ‘Alıntı Sayacı’ Özelliği Devreye Girdi!

Twitter, paylaştığımız tweetlerin alıntılanarak kaç kez yeniden paylaşıldığını yani retweet edildiğini gösteren özelliği zaten geçen haftalarda iOS’da yayınlamıştı. Bu özellik artık hem iOS’da hem web sürümünde hem de Android’de kullanılabilir hale getirildi.

 

Twitter’ın getirdiği bu yeni özellik genelde Android’den önce iOS’ta kullanılmaktadır. Karanlık mod özelliği de aynı şekilde Android’den aylar öncesinde iOS tarafından kullanılmaya başlanmıştı. Ancak bu sefer Android kullanıcıları beklemek zorunda kalmadı. Bu özellik 2 platforma da kısa süre içinde çıktı.

Alıntılama Nedir? Alıntılama, bir kullanıcı tarafından başka bir tweet’in üzerine kendi yorumunu ekleyerek tekrar paylaşması demektir. Gönderiyi alıntılayan kişi sayısı ile retweet eden kişi sayısı aynı olmamaktadır. Alıntı sayısını görüntülemek bazı kullanıcılar için çok yararlı olabilmektedir. Çünkü daha önce sadece retweet sayısı görünüyordu ve kullanıcılar kendi profillerini alıntılayarak yapılan yorumların hepsini göremiyordu.

Twitter, tweet’lerinize kimlerin yanıt verebileceğini sınırlamak gibi birkaç özelliğin daha üzerinde çalışıyor. Geçtiğimiz günlerde iOS’ta denenmeye başlayan özellik henüz Android’de veya web sürümünde mevcut değil. Google Play Store’a henüz yeni bir uygulama güncellemesi de gelmedi.

Twitter aynı zamanda tweetlerinize kimlerin yanıt verebileceğiyle ilgili olarak bazı sınırlama özellikleri üzerinde de çalışmaktadır. Geçtiğimiz günlerde iOS’da denenmeye başlayan bu özellik yine henüz web veya Android sürümünde kullanılamamaktadır. Google Play Store’a da herhangi bir güncelleme de gelmemiştir.

 

WhatsApp