Microsoft, Windows 10 Version 2004’ün Final Sürümünü Insider Kullanıcılarına Yayınladı!

Microsoft, Windows 10’un versiyon 2004 güncellemesinin final sürümünü Insider kullanıcılarına açtı. Mayıs 2020 güncellemesi de denilen bu versiyon yakında tüm windows kullanıcılarına sunulacak.

Microsoft, 2019’da kasım ayınının son günlerinde Windows 10 versiyon 2004’e yeni güncellemeler getirmeyi bırakıp daha çok güncellemelerdeki sorunları çözmeye odaklanmıştı. Şimdiki zamana bakarsak bu tarihlere gelene kadar windows yavaş yavaş güncellemeleri getirdi ve nihayet 2004 sürümü Insider kullanıcılarıyla buluştu.

windows insider

Ama bu sürüm yani final yapısı hala bazı sorunları içeriyor. Windows Mixed Reality‘de çok fazla kullanıcının etkilenebileceği bir sorun bulunuyor. Ayrıca yine Microsoft’un Dağıtım Görüntüsü Bakımı ve Yönetimi (DISM) adı verilen hizmet ile ilgili bir sorun ve Giriş Yöntemi Düzenleyicisi (IME) hizmeti ile ilgili sorunlar olduğu görülüyor.

Henüz Insider versiyonu tanıtılan bu sürüm için hatalar olması doğal diyebiliriz. Umarız ki biz kullanıcılara da sunulduğunda hatalar çözüme kavuşsun.

Omer

Omer