Video Düzenleme Programı Arayanlar İçin Birbirinden Kullanışlı 5 Program

Günümüzde akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla beraber video çeken insan sayısı da aşırı derecede artmış durumda. Artık sadece keyfi videolar çekmek değil sosyal medya sayesinde insanların iş kapısı haline de gelen video düzenleme, günümüzde vazgeçilemez bir kullanım alanına sahip olmuştur.

Bu hızlı gelişmeler sonucunda ise video düzenleme programları da boy göstermeyi ihmal etmedi, yeni güncellemelerle kendini tanıttı.

1.Adobe Premiere Pro CC

Geliştiricisinin Adobe olduğu bu yazılım aylık yaklaşık olarak 112₺’lik ücret ile sunuluyor. Uygulamanın Türkçe dil desteği olmadığını söylemekte fayda var. Listenin başında olmasının nedeni ise son derece kullanıcı dostu odaklı bir tasarıma sahip olması diyebiliriz.

2.EaseUS Video Editor

Geliştiricisinin EaseUS olduğu bu yazılım tek seferlik ödeme seçeneği ile yaklaşık olarak 560₺ ücret ile sunulmaktadır. Uygulamanın Türkçe dil desteği bulunmamaktadır. Rahat kullanım sunması ve detaylı video düzenleme özellikleri ile ön plana çıkıyor. Uygulamanın uygun fiyatlı olması da kesinlikle önemli bir tercih nedeni gibi görünmektedir.

3.PowerDirector Ultra

Geliştiricisinin Cyberlink olduğu bu yazılım tek seferlik ödeme seçeneği ile 565₺ civarında sunulmaktadır. Uygulamanın Türkçe dil desteği bulunmamaktadır. Ücret olarak beklenin altında sunulan bu yazılım video düzenlemeye yeni başladıysanız sizin için biraz karmaşık olabilir. Fakat İnternet’ten bulunan dersler size bu konuda yardımcı olacaktır.

4.Corel VideoStudio Ultimate

Geliştiricisinin Corel olduğu bu yazılım tek seferlik ödeme seçeneği ile 800₺ civarında sunulmaktadır. Uygulamanın Türkçe dil desteği bulunmamaktadır. Kullanıcı dostu arayüzü ile ortaya çıkan VideoStudio kullanıcılara son derece hızlı bir şekilde video düzenleme dünyasına giriş yapmalarına büyük katkı sağlamaktadır. 4k ve 360 derece VR desteği olan program bu işi profesyonel olarak yapan kullanıcılar için biraz fazla basit kaçabilir.

5.Vegas Pro 17

Geliştiricisinin MAGIX Software GmbH olduğu bu yazılım tek seferlik ödeme seçeneği ile 3430₺ civarında sunulmaktadır. Uygulamanın Türkçe dil desteği bulunmamaktadır. Vegas Pro’nun belki de en önemli özelliği sahip olduğu son derece başarılı olan optimizasyonları sayesinde güçlü bir bilgisayarınız olmasa bile programdan yararlanabilmeniz olacaktır..

Omer

Omer