E-ticaret İçin Satış Artırıcı 5 SEO Tekniği

Web sitenizin satışlarını ve trafiğini arttırmanın en önemli yolu Seo’dan geçmektedir. Seo yapılırken nelere dikkat edilmesi gerektiğini birçok kişi bilmez ve yanlış yapılan seodan ötürü siteye katkıdan çok zarar sağlar. Şimdi de E-Ticaret sitenizin satışlarınızın ve verimliliğini artıracak önemli Seo kurallarına değineceğiz.

1) Anahtar kelime araştırmaları
Anahtar kelimeleri sitenizde kullanırken Geniş kapsamlı anahtar kelimeler kullanmaya özen gösterin çünkü bunlar yüksek arama hacmine sahiptir. Ama bu terimler satın alma döngüsünde son derece yüksek rekabete sahiptirler.

2) Sayfa Optimizasyonu
Sayfadaki verilerin düzen ve belirli zaman içerisinde yenilemeniz demek Seo açısından sizi ileriye taşıyacaktır.

Etiketler
E-ticaret sitenizi yenilemenin ilk ve temel adımı; hedeflenmiş anahtar kelimelere HTML etiketlerinde, “Title“da, meta açıklamasında, “Heading“lerde ve görsel alt etiketlerinde yer vermektir. Bu sadece arama motorları için değil, ziyaretçileriniz için de bunu uygun şekilde yapın.
Sayfa İçeriği
Sitede bulunan yazı, görsel ve videoların her birini güncellemek Google sıralamanızı yükseltmekle beraber sitenizin çevrimiçi görünürlüğünü geliştirebilir.

Teknik Optimizasyon
Sitenizin sıralamasını geliştirirken uygulayabileceğiniz sonsuz aralıkta teknik gelişmeler vardır: iç bağlantı stratejileri, URL isimlendirme kuralları, sosyal bağlantıları entegre, kod kontrolü, tarama hataları ve doğru yönlendirmeleri uygulamak seo için fayda sağlayacaktır.

3) İçerik oluşturma

İçerik Yaratmak
Hedef kitlenizin doğal olarak okumak ve paylaşmak istediği konuları belirlemek için sitenize hangi kelimelerden gelindiğini araştırın. İçerik oluştururken fotoğraflar, videolar, infografikler ve daha fazlasını kullanabilirsiniz. Bunu yaparken sitenizle alakalı olan anahtar kelimelerin yoğunluğunu %3-%5 arası ayarlayabilirsiniz.

İçeriği Yayınlamak
Hedef kitlenizin olduğu yerlerde içerik yayınlamanız önemlidir. Kendi sitenizde, bir blogda ve hatta başka kişilerin sitesinde içerik yayınlayabilirsiniz.

İçerik Tanıtımı
Sosyal ağlarda içerik paylaşarak sitenizi yayın. Hedef kitlenizin içeriğinizi paylaşmasını kolaylaştırmak için sosyal paylaşım butonları da kullanın.

4) Algoritma güncelleme
Farklı olmayan bir SEO taktiğine sahipseniz hedefiniz ne kadar büyük olursa olsun her zaman algoritma güncellemelerinin hışmına uğrayabilirsiniz Bu yüzden Seo algoritmanızı değiştirin.

5) SEO Maratonu
Anahtar kelimeleri düzeli olarak optimize etmek, kullanıcı deneyimi için düzeltmeler yapmak, kullanıcılarınız için taze ilgili içerikler sağlamak trafiğinizi ve Google sıralamanızı ciddi bir şekilde geliştirir fakat bu zaman gerektirir. Eğer doğru bir şekilde optimize yaparsanız, çalışmalarınız zamanla artış sağlayacaktır.

Ogün ÖZTÜRK

Ogün ÖZTÜRK

Bolca grafik tozu yutmuş, teknolojiyi ve haberlerini yakından takip eden vatandaş.