Elsondaj

MÜŞTERİ: Akfil Makina Ltd Şti
PROJE TARİHİ: 15 Şubat 2017
SUNULAN HİZMETLER: E-TİCARET, ARAYÜZ GELİŞTİRME, KURUMSAL KİMLİK

01. Süreç

El Sondajı sektöründeki yükseliş basamaklarını bizimle tırmanmayı tercih ettiler.

Elsondaj için öncelikle kurumsal bir kimlik oluşturduk. Daha sonra websitenin görünümünü, arayüz geliştirme işlemlerini ve altyapısını hazırladık. İnternetten online satış ve taksitli alışveriş yapabilmeleri için gerekli bağlantı ve entegrasyon süreçlerini takip ettik.

Akabinde ürünlerin görsellerinin hazırlanması süreci başladı. Mevcut ürün görsellerinin revize edilmesiyle süreç devam etti. Tüm ürünlerin dijital ortama aktarılması ve satışa hazır hala getirilmesi için mevcut çalışmalar yapıldı. Google kayıtları ve SEO uyumluluk süreci mercek altına alındı. Ve Elsondaj birinci senesinde hızla yükselmeye devam ediyor.

02. Entegrasyon Aşaması

Ürünlerin sistem ile entegrasyonu ve Google Merchant kayıtlarının tamamlanması ile, hem adwords süreci hem de dijital pazarlama sürecinin altyapı çalışmaları tamamlanmış oldu. Altyapıdaki SEO zafiyetleri giderilerek Google optimizasyonu maksimum seviyede tutuldu.

03. Mobil Çözümler

2018 yılında yapılan ortalama ölçümlerde artık eskisi kadar ne yazıkki masaüstünden websitelerine giriş yapılmıyor. Mobil kullanım oldukça artmış durumda. Bu ayrıntılar düşünüldüğünde Elsondaj’ı mobile taşımamız kaçınılmazdı.

04. Bazı Yararlı Bilgiler

Dijital Pazarlama dediğimizde, internetten hazır bir paket seçip, ürünleri toplu bir şekilde sisteme yükleyip satış sürecine geçme gibi kestirme bir yol düşünülüyor. Halbuki süreç bu şekilde mi işliyor bir bakalım?

Dijital Pazarlama’dan çok Dijital Partnerin Önemi

E-Ticaret’e adım atma düşüncesine girdiğimizde ve hayallerini kurmaya başladığımızda, kafamızda sağlam bir projeyle sürece dahil olmaya, sürece adapte olmaya çalışıyoruz. Hemen bir paket seçip, ürünleri sisteme yükleyip ya da yüklettirip sürecin tamamlandığını ve satış hacminin oluşacağını hayal ediyoruz. Fakat sandığımız gibi gitmiyor her şey. Çünkü E-Ticaret’te dijital pazarlamaya verilen önemin en büyük yapıtaşlarından birisi ekip ya da Dijital Partner. Doğru bir partnere sahip olmadığımızda ya da doğru bir ekip kuramadığımızda sonuç hüsranla sonuçlanıyor.

Marka Değeri

Bir marka değer oluşturmak için neler gerekli? Dijital Pazarlama yapmadan önce mi bir marka değeri oluşturulmalı, yoksa sonra mı? Ya da şöyle soralım. Çocuk doğduktan sonra mı ismini düşünmeli, yoksa daha anne karnındayken isim tartışmaları başlamalı mı? Marka değerini üretmek için bu sorulara en başta cevap bulmamız gerekiyor. Aslında cevap çok basit. Kafamızda biten projenin hayata geçiş noktasında en önemli köprülerden, hatta ilk köprülerden biri marka. Doğru marka bilinci ve doğru hesaplamalarla ekip üyeleri gerekli iyileştirmeleri yapabilecek görev paylaşımına sahiplerse, marka değeri her geçen gün yükselecektir.

05. Ziyaret

Elsondaj’ı hemen ziyaret edebilirsiniz. Anlattığımız tüm detaylarıyla referansımızı incelemek için gerekli bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

MÜŞTERİ: Akfil Makina Ltd Şti
PROJE TARİHİ: 15 Şubat 2017
SUNULAN HİZMETLER: E-TİCARET, ARAYÜZ GELİŞTİRME, KURUMSAL KİMLİK
Websitesine Git

Bir Yorum Bırak

Your email address will not be published.

WhatsApp